Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,348 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mioma

  , Autor: Mercedes

  Dibry den pan doktor ,, no jasom bola o svojho ginekologa a po tych celych troch mesiacov som brala tie tabletky Lutenyl ,,,,,ginekolog mi visetril vraj sa je taka ista ako bola 2 cm trova ,,,spitala som.sa ci bysom mohla na operaciu aby mi tu miomu vibraly on povedal ze nie zeje mala ,,,vraj keby hola velka tak bysom mohla .Spitala som sa ze ked pijem tie tabletki po celych troch mesiacov preco sa nezmensila preco je rovnaka a ze dokedy budem musiet pit tie lieky a byt bez nestruacie ,,, vraj ich mam pit dalsie tri mesiace spolu to bude 6 mesiacov a ak bude treba tak aj rok dva ich mam brat a vraj cez tie rok dva budem bez nestruacie ,,,umna to niene v poriadku doktor rok dva bez mestruacie ja bysom ju chceka vibrat ist na operaciu vran budem mat komplikacie ked pojdem vraj je mala ,, Dontor velmo vas prosim a pitam sa vas je normalne 6 mesiacov bez mestruacie a aj rok dva bez mestruacie nestane sami daco po mesiacoch a dvoch rokoch bez jestruacie pouzivat tieto lieki nebolo by lepsie ju vibrat ist na operaciu velmo vas prosím zo srtca co by bolo najvhodnesie velmo sa bojim obavam o svoj zivot 6 nesiacov brat lieky alebo 2 roki ich brat a byt bez mestruacie vopred dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 2 cm veľký myóm ťažkosti nerobí. Sám od seba však nezmizne. Užívaním liekov sa len oddiaľuje možné zväčšenie, ktorému aj tak nezabránite, keď sa to má stať. Väčšinou má zmysel operovať, až keď je myómov viac, alebo je myóm väčší, alebo má vplyv na menštruačný cyklus, záleží však aj od jeho lokalizácie, či celkovo spôsobuje ťažkosti alebo nie. Ak chcete mať normálny cyklus a myóm je iba jeden a aj to 2 cm veľký, prekonzultujte to s Vašim lekárom, ak nechcete, nemusíte užívať žiadne lieky, odporúčam pravidelné USG kontroly a pri ťažkostiach alebo zväčšovaní myómu sa určí ďalší postup. Takto Vám viac objektívne pomôcť neviem.

Podobné otázky

 • Maternica

  , Autor: Mercedes

  Ale pán ginekolog podla vás sú moje priznaky tykajuce sa rakovinny ? Mislim to ze potych tabletkach 4 mesiace bez mestruacie a piaty mesiac som stratila krv ,,ginekolog povedat ze to nieje z miomi ze mioma je mala aleze jeto z maternice jeden den som krvacala a mala bolesti na maternici na druhi den som uz nekrvacala ani nekrvacam ani bolesti uz nemam ,,mate stym skusenosti ze mohe priznaky sa tykaju rakovinny ci jeto normalne ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, my lekári nie sme veštci, neviem Vám bez absolvovaných vyšetrení povedať nič bližšie. Ak by sme vedeli len takto na diaľku diagnostikovať a liečiť pacientov, návšteva nemocnice by nebola ani potrebná. Je potrebné najprv realizovať navrhovaný zákrok a až na základe neho sa Vám bude vedieť Váš gynekológ bližšie vyjadriť.

 • Maternica

  , Autor: Mercedes

  Pan ginekolog este stale celich 5 mesiacov berem tie lieky Lutenil aby bola mala.,,mioma bola som.bez mestruacie prve 4 mesiace ,,,tento 5 mesiac vcera ma velmo bolela maternica a velmo som krvacala a pri krvacani na taulete zomna visli take male cervenene ako mesa ,,, dost som krvacala a mala som v maternici bolesti velke ,,Dnes rano som zasla u ginekologa vraj mi chce spravit taku malu operaciu v maternici aby videl od coho som mala to krvacanie ,, Bojim sa aj ginekologa opitat ci nemozem mat rakovinu maternicii ale sa bojim opitat ,,, preco mi Ginekolog nevezme krv a chce mi spravyt operaciu na maternicii vraj musi stadial daco vibrat nerozumela som co tým mislý ze musi vibrat a vraj vidiet od coho som stratila tolko krvy ,,,, vraj mi spravy operaciu v maternici a odosle dagde tu krv aby videl visledky ale ze vraj ak chcem zeto zalezi namna ci chcem tu operaciu alebo nie ,,ak by som nesla a stratila som krv vcera moze sami nieco stat ? Mam daaku chorobu ??? Mozem mat rakovinu maternice ake mozu byt priznaky rakova maternice ? Preco som vcera tolko krvacala led beriem lieky lutenil aby som nekrvacala ? Musim ist na tu operaciu? Prosim na kazdu jednu otazku odpoved ,,,,velmo prosim na kazdu jednu otazku odpoved ,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, ze Vám gynekológ chce urobit hysteroskopiu, čo je krátky výkon, kedy sa kamerkou pozrie do dutiny maternice a zoberie sa vzorka zo sliznice maternice. Nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, ani okolnosti, preto sa nemôžem vyjadriť, či sa môže jednať o rakovinu. Príčinu Vašich ťažkostí by sa mohlo podariť objasniť po zákroku. Určite sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa najlepšie môže vyjadriť k Vášmu stavu.

 • MIOMA

  , Autor: Mercedes

  No Bola som u ginekologa vraj sa zmensila zeje velmo malá pretim bola 2 centimetre teras je 1 cela nula ,,ja nechapem aky ste ginekolog ked neviete odpovedat na moju otazku ,,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myóm veľkosti 1 cm Vám ťažkosti určite nerobí, ani 2 cm myóm. Príčin Vašich ťažkostí môže však byť viacero. Ordinovať naslepo, bez poznania výsledkov vyšetrení a poznania okolností, je maximálne neprofesionálne.

 • Mioma

  , Autor: Mercedes

  Pan Doktor ,,,,uz 6 mesiacou som v menopauze ,,,Koly miome , berem tie lieky Lutenil , prvé try mesiace som nekrvacala bola som.bez menstruácie ,, ale dalsie try mesiace som non stop z mestruacou ,,,nekrvacam velmo ,,ale stale normálne ako pri mestruacie krvacam kazdý den celé try mesiace ,,, Pán doktor je normálne aby som pri tabletkách v menopauze 3 mesiace krvacala ,,,? Ja ako viem nesmiem krvacat ked berem lieky lutenil pri menopauze mam iba 36 rokou ,,, Bojim sa osvoj zivot ,,preto sa pitam pri tej menopauze po celych 3 mesiace krvacam kazdý den ,,, aj ma niekedy tlací na maternici zdolu ked krvacam ,,jeto normalne po celých troch mesiacoch krvacat a kazdý den pri menopauze ??? Vopred dakujem ,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je veľmi otázne, či ste v 36. rokoch v menopauze. Kedže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, ani výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť, ale nemyslím si, že spomínané krvácanie je v poriadku. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mioma

  , Autor: Mercedes

  Pan ginekolog mám tlak na maternici a neska som aj krvacala aj v moci som mala krv aj mimo mocu ako keby mestruacia tak to vizeralo ,,,,a mam trosku aj bolesti a tlak na maternicdu ako som vam uz pretym hovorila mam tu miomu ,,, tie lieky Lutenil este pijem ,,, jeto nebezoecne ze mam tlak na maternici aj bolesti a aj som krvacala vsetko naras ????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je podstatné a dôležité rozlíšiť príčinu spomínaných ťažkostí. Možností príčin je viacero. Môž sa jednať o gynekologický, ale rovnako tak o urologický problém. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam si stav odsledovať a pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť obvodného gynekológa, ktorý po vylúčení gynekologických príčin Vás odošle ku všeobecnému lekárovi alebo urológovi.