Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,359 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor:

  Dobry deň prajem, s partnerom sme sa zacali snažiť o dieťa ( prvý krat ). Následne po styku o 4 dni mi prisla menstruacia ( o ktorej som vedela že bude ). Po menstruacii pokračuje slabé ruzove / niekedy hnedé spinenie momentálne to je 6den po menštruácii kedy sa to spinenie stále objavuje. Mám plnšie prsia a niekedy slabú bolesť v podbrušku. Posledné 2 dni som úplne unavená a len spím + stane sa že mám zavrat alebo mi príde ťažko a napne má ( píšem to pretože som nikdy s tým nemala problem ani skúsenosti ). Nepanikarim, ale neviem čo sa deje s mojim telom ...kupila som si aj test, ktorý mi ukazal negatívny vysledok. Prosím ak by ste mi vedeli poradit alebo povedať ako mám ďalej postupovať . Dakujem pekne , pekný deň .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Takto na diaľku Vám neviem pomôcť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a USG stanoví ďalší postup, eventuálne vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Krvácanie po pohlavnom styku

  , Autor:

  Dobrý deň, presne v sobotu som mala po asi 2 rokoch pohlavný styk .. bolo to bolestivé a vcelku dosť.. len ide o to že po pár hodinách keď som šla na WC som si našla zakrvavené nohavičky hovorila som si že okey bolelo to dosť že kašlem na to ved to je asi normálne .. lenže krvácanie volakosi neustupuje úplne len sa zmiernňovalo.. myslela som si že to prejde postupne a že to nebudem riešiť..no len dnes ráno v utorok som išla na WC a mala som totálne krvavý toaletný papier ako pri menštruacií ktorá má prísť až za cca 10 dní. Je to normálne alebo mám sa ísť dať vyšetriť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky ste mohli dostať aj menštruáciu. Samozrejme, takto sa neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach je vhodnejšie navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Dotaz

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať či je normálne keď mesiac po kyretáži mám silné krvácanie a idú zo mna neviem či to nazvať zrazeniny krvi, alebo kusy .Prvý deň som len špinila tieto problémy nastali na druhý deň večer. Tento mesiac by som mala aj poprvé začať užívať ráno a večer Duphaston. Je mi 55 rokov

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Ak krvácanie neustane do pár dní, alebo je veľmi silnej intenzity, vyhľadajte Vášho obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť.

 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň som v siedmom týždni tehotenstva. Na nohavičkách som si našla špinenie mierne ružové také do hnedá. Bolesti v podbrušku mam. Ale tie mám už od začiatku co sme sa dozvedeli že čakáme bábo. Chcem sa spýtať ci to je normálne ale treba ísť k lekárovi. Sú to také malé fliačky ťažko sa to identifikuje trvá to už od včera

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva špinenie súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Ak sa nejedná o silné krvácanie, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kyretáž

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 40rokov a chcem sa spýtať na pár otázok. Dňa 13.07 2020 som bola na kyratáži pre silné krvácanie, sliznicu maternice som mala 24 mm, pri kyretáži mi odstránili polypy,ktorý bol bez dysplázie epitelu a bez podstatnejšieho nálezu.Keď som bola na kontrole už zase som mala sliznicu 14 mm. Od 17.08.2020 som dostala menštruáciu ,čiže trvá už 7 deň a začínam byť z toho nervózna. Čaká má zase kyretáž? A môžu mi robiť vôbec kyretáž, keď s príchodom menštruácie som začala brať antikoncepciu ,, Zlynda ,, tak ako mi to kázala pani doktorka. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí Vás vôbec čakať kyretáž ani nemusíte byť nervózna. Máte dostatok hormónov, ktoré spôsobujú rast sliznice. Antikoncepcia by Vám to mala trošku upraviť, rast spomaliť a zabezpečiť krvácanie z vysadenia, pri ktorom dôjde k odlúčeniu sliznice. Po týždni užívania hormonálnej antikoncepcie sa nedá povedať, či Vám sadla alebo nie. Ak krvácanie nie je veľmi silnej intenzity a nemáte iné ťažkosti, nemusíte sa znervózňovať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň,
  beriem antikoncepciu Belara a už tretíkrát som začala krvácať mimo cyklu. Doktorka mi naposledy kázala mesiac antikoncepciu vynechať aby sa mi cyklus upravil, ale teraz znova po dvoch týždňoch užívania krvácam. Zápaly nemám, bolo mi povedané že som v poriadku. Vedeli by ste mi povedať z čoho by to mohlo byť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie počas cyklu úplne normálne. Ak máte na mysli krvácanie mimo sedemdňovej pauzy, aj to je pomerne časté, hlavne v začiatkoch užívania. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.