• Dlhodobé gynekologické problemy

    , Autor: OliviaL.

    Dobrý deň Pán Doktor. Rok a pol. Toľko trvajú moje gynekologické problémy. Začalo to po odobratí antibiotik a o mesiac ďalších antibiotik kvôli zubu. Prišla mykoza, bakterialna infekcia... žila som vo švajčiarsku opakovane som dostávala flomizin bez akéhokolvek výsledku. Preplakane noci sa zmenili ked sme prišli na dovolenku na slovensko objednala som sa k imunologii a bola som u svojej slovenskej gynekologicky ta mi dala dalacin a gynoflor. Kúpila som si probiotika od natural factors a brala dlhodobo lieky stále deň pred menstuaciou dve. Neviem presný názov boli proti mykoze. Na imunologii som sa nič nezvyčajné nedozvedela dostala som doplnok stravy na báze oregana. Okrem toho kúpila som si clogin podľa rady lekárky v slovenskej lekárni som nechala 160 eur a sla spať do švajčiarska. Problémy sa zjemnili tak že tesne pred menstuaciou sa mykoza stale objavila. A ak nie mykoza tak to bol streptokok. Dlhodobo nejem sladké a všetko z bielej muky. Biely jogurt jem každý deň. Tieto problémy som pripisovala aj stresu tam sme sa s manželom vrátili žiť na slovensko . Mimochodom aj on bol u lekára a všetko mám v poriadku. Prišli sme domov bola som na vyšetrení samozrejme streptokok. Dostala som fluomizin a gynoflor. Táto liečba vôbec nezabrala potom som dostala dalacin a kúpila som si gynitimu ked som už brala probiotika zistila som že som tehotná. Čo ma potešilo s manželom sme sa snažili. No zároveň prišla mykoza opäť. A teraz sa teším ale mám strach. Žena v tehotenstve je viac náchylna. Momentálne mám Clotrimazolum. Liek si večer dám. Celú noc je to fajn ked liek ráno výjde. Osprchujem su to a po určitom čase je všetko podráždene až do doby kým si večer opäť liek nedám. Ja som už naozaj zúfalá. Chcela by som sa opýtať na názor Vás. Ďakujem

    Dobrý deň, pošva je apriori špinavý orgán s prítomnosťou bakterií. Nie za každých okolností je nutné užívať liečbu. Keďže ale nepoznám všetky výsledky vyšetrení, je ťažko sa objektívne vyjadriť. Osobne si myslím, že u Vás to je kombinácia imunoalergologická, ako aj gynekologická. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a dlhodobo užívajte vaginálne probiotiká. Skúste zmeniť kozmetické prípravky, sprchovací gél, používajte intímne mydlá. Za úvahu by u Vás stálo aj vylúčenie alergie.