Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prvý pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý večer .. už tu raz písala a zabudla som sa opýtať na jednu závažnu vec .. začnem od znova .. mam 16rokov a pred 5dnami som mala prvý pohlavný styk (objasním že trval minimálne 10minút ale bol to asi 3-4 krát prerušený lenže bol nechránený ) hneď po potom som veľmi krvacala a všetko má veľmi bolelo .. hneď deň nato opäť som trošku krvácala .. odvtedy mám bolesti v podbrušku normálne a velke na dotyk a dosť často mi treba na toaletu .. (myslím si že to môže byť aj spôsobené tým že mám zápal močových ciest ) .. chcem vedieť či sú tie ťažkosti normálne po prvom pohlavnom styku a ako dlho má ešte potrápia .. dúfam že to nemôže byť tehotenstvo alebo niečo vážnejšie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 5 dní po pohlavnom styku príznaky tehotenstva nie sú viditeľné. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, hoci prerušovaný, tehotenstvo vylúčené nie je. Spomínané bolesti v podbrušku môžu byť spôsobené "svalovkou" - natiahnutými väzmi závesného aparátu maternice, ako aj väzmi v okolí pošvy a v malej panve. Ak máte potvrdený zápal močových ciest, bolesti môžu byť intenzívnejšie. Odporúčam veľa tekutín, urologický čaj s brusnicami a teplo. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • 1 pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mala som 14.8 prvý pohlavny styk s partnerom. Bola som 4 dni po menštruácii, styk bol nechraneny ale všetko išlo von. Týždeň na to 22.8 sme mali znovu pohlavný styk ale s ochranou. Na ďalší deň som krvacala + menšie zrazeniny. Deň na (pondelok) som mala menšie bolesti na ľavej strane pod rebrom + taký hnedkasty zapachajuci výtok. V utorok bolesti prechádzali na ľavú stranu dole akoby na lavy vajecnik alebo hore, kde ma pichalo pod ľavou lopatkou + ma za tieto dni svrbela a palila pošva. Dnes mám stále bolesti pod ľavým rebrom ktoré prechádzaju do krížov a občas na pravú stranu pod rebrá. V piatok idem na vyšetrenie ale chcem sa opýtať, je tu nejaká malá pravdepodobnosť že môžem byť tehotná? Prípadne nejaká reakcia na kondom? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do úvahy pripadá viacero príčin, jednou z nich je aj vaginálna infekcia. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Pri ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť podbruska a nafukovanie

  , Autor:

  Dobrý večer , pred dvoma týždňami som mala prvý pohlavný styk odvtedy som mala bolesti v podbrušku také akoby kŕče "svalovku" a často mi trebalo na wc bála som sa že to je tehotenstvom .. lenže prisla mi menštruácia (ktorá trvala kratšie ako inokedy ale bola rovnako silná s rovnakými ťažkosťami lenže 3dni som normálne krvacala na štvrtý deň skoro vôbec a na piaty deň opäť trosku a potom až doteraz vôbec ) po skončení menzesu ( 6.1.) má veľmi boli v podbrušku akokeby počas menzesu alebo akoby predmenštruačny syndróm a stále mam nutkanie na wc viete mi povedať čím to môže byť a či sa dá tehotenstvo úplne vylúčiť ? (Mama si myslí že by to mohlo byť aj spôsobené zápalom močových ciest ale zápalom vaječníkov )

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať aj o zápal močových ciest, ako aj o zápal vaječníkov. Takto Vám však na to neviem jednoznačne objektívne odpovedať. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného lekára, ktorý na základe vyšetrenia moču potvrdí alebo vylúči zápal močových ciest a nasadí potrebná liečba. Ak sa vylúči zápal močových ciest, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň , mám 16 rokov (a 31.1.2020 ) som mala prvý pohlavný styk(trval asi 10min a bol asi 4krat prerušený lenže bez ochrany ) nevydržala som dlhšie pretože som mala veľmi silné bolesti a silné krvácanie .. deň po tom večer som ešte trošku krvácala a odvtedy mám nepríjemné bolesti v podbrušku a časté močenie (myslím si že to môže byť spojené aj s tým že mám možno zápal močových ciest) bála som sa že to môže byť tehotenstvo (len na internete som čítala že príznaky dokonca ani 5dni po styku nie su viditeľné ) nemám veľmi stali cyklus menzes mi príde buď skôr alebo neskôr ako má .. menštruáciu som mala dostat 10.1. no prišla 7.1 počas nej som mala bežné ťažkosti ako vždy (bolesti podbruška , chrbtice a nadúvanie a stredné silné krvácanie ) menzes teda trval od 7.1 do 10.1(bežné trvá 6-7dni )už som nekrvacala a dnes 11.1. som zas trošku krvácala .. už od toho prvého styku má čo raz častejšie boli pošva na konci močenia a mám veľké nutkanie na wc (to si myslím že je ten zápal močových ciest) rada by som vedela na čom som

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemyslím si, že ste tehotná, hoci sa tehotenstvo prvé týždne neprejavuje, ale ak sa Vám dostavila menštruácia, tehotenstvo nepredpokladám. Skôr si myslím, že máte ťažkosti typické pre prvý pohlavný styk kombinované s možnou uroinfekciou, teda zápalom močových ciest. Skúste piť urologický čaj s brusnicami, pomôcť by mohol Monural, ten Vám však musí predpísať lekár, dodržujte dostatočný pitný režim, 2 litre/deň. Odporúčam návštevu Vášho obvodného lekára.

 • Prvý pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý večer , mám taký problém .. pred troma dňami som mala prvý pohlavný styk s priateľom (po pohlavnom styku som veľmi krvacala) . Od tej chvíle má veľmi boli , pichá v podbrušku a bolia ma kríže a nemam chuť do jedla veľmi často chodím močiť ale to neviem či nebude tým že som prechladla močové cesty .. rada by som vedela čo so mnou je .. a už 3dni od pohlavného styku občas krvácam .. mám 16rokov a veľmi sa bojím čo by to mohlo byť .. prosím poraďte mi .. problém je že to bolo bez ochrany ale dlhsie ako 3-5minutky poblavny styk netrval a bol asi 3krat prerušený

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa po prvom pohlavnom styku krvácanie, ako aj ostatné Vami popisované príznaky môžu vyskytovať. Môžete mať aj podráždené močové cesty. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte obvodného gynekológa.

 • Výtok a bolesti

  , Autor: Shani288

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, či je každodenný hustý biely výtok normálny? Nemám žiadne svrbenie, začervenanie. Minulý rok som však mala prvý pohlavný styk a dostala som ureaplazmu, aj keď môj priateľ tiež predtým nemal žiadnu sexuálnu skúsenosť. Zistili sme to až potom, ako som mala zápal krčka. Liečili sme sa obaja rôznymi atb, no neúspešne a až tento rok tetracyklínami a výsledky boli negatívne, aj keď moja pani doktorka mi povedala, že môj krčok stále nevyzerá dobre, vraj vyzerá ako po chronických zápaloch, ale nič mi už neodporučila, iba kontroly každých 5 mesiacov. A napriek tomu trpím silnými výtokmi a občasnými pichľavými bolesťami krčka, ale moja doktorka hovorí, že je to normálne a nič sa s tým nedá viac urobiť, ak mám všetky pohl. choroby negatívne..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva za normálnych okolností produkuje sekrét. Ak nemáte svrbenie alebo zapáchajúci výtok, nemusí sa jednať o patológiu. Ak dá Vám niečo nezdá, môžete užívať Canesten krém. Skúste tiež užívať vaginálne probiotiká, realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa.