• Prvý pohlavný styk

    , Autor: Tima

    Dobrý večer .. už tu raz písala a zabudla som sa opýtať na jednu závažnu vec .. začnem od znova .. mam 16rokov a pred 5dnami som mala prvý pohlavný styk (objasním že trval minimálne 10minút ale bol to asi 3-4 krát prerušený lenže bol nechránený ) hneď po potom som veľmi krvacala a všetko má veľmi bolelo .. hneď deň nato opäť som trošku krvácala .. odvtedy mám bolesti v podbrušku normálne a velke na dotyk a dosť často mi treba na toaletu .. (myslím si že to môže byť aj spôsobené tým že mám zápal močových ciest ) .. chcem vedieť či sú tie ťažkosti normálne po prvom pohlavnom styku a ako dlho má ešte potrápia .. dúfam že to nemôže byť tehotenstvo alebo niečo vážnejšie

    Dobrý deň, 5 dní po pohlavnom styku príznaky tehotenstva nie sú viditeľné. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, hoci prerušovaný, tehotenstvo vylúčené nie je. Spomínané bolesti v podbrušku môžu byť spôsobené "svalovkou" - natiahnutými väzmi závesného aparátu maternice, ako aj väzmi v okolí pošvy a v malej panve. Ak máte potvrdený zápal močových ciest, bolesti môžu byť intenzívnejšie. Odporúčam veľa tekutín, urologický čaj s brusnicami a teplo. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.