• Gardenella

    , Autor: dada-24

    Dobry den,

    gynekologicka mi predpisala Entizol (vaginalne aj perolalne, po dobu 10 dni) na preliecenie Gardenelly, ktora mi vysla pri kultivacii. Už po prvej davke som sa citila zle (vnutorna triaska, slabost, palenie tela), tak som liek vysadila. Lekarka mi povedala, ze neexistuje liecba tejto bakterie inym atb ako Entizolom. Je to pravda? Rada by som sa vyliecila (mam vytok a palenie). Dakujem za odpoved!

    Dobrý deň, podľa popísaných príznakov máte alergiu alebo minimálne intoleranciu na spomínaný liek. Je pravda, že tento liek je momentálne jediný dostupný predávaný vo forme vaginálnych tabliet. Je otázne, či ste alergická len na tento konkrétny liek, alebo na účinnú látku ako takú, ktorou je Metronidazol. Gardnerella vaginalis sa dá liečiť aj inými antibiotikami. Navštívte svoju obvodnú gynekologičku, ktorá Vám antibiotiká zmení. Počas antibiotickej liečby užívajte aj probiotiká medzi jednotlivými dávkami antibiotík. Dôležité je aj preliečenie partnera.