• Opakovane svrbenie a palenie

    , Autor: Dadulina

    Dobry den, chcem sa opytat, opakovane trpim svrbenim a palenim vnutri posvy a vonkajsieho okolia posvy az ku konecniku. Bola zistena pri poslednej kultivacii Gardenella vaginalis, preliecena som bola entizolom, ktory sa ale nerozpustal, tak bol nahradeny fluomizinom, tazkosti vsak neustupili ani po dobrati druheho lieku a po nasadeni lactofeelu a pocas menstruacie sa to vyrazne cele zhorsilo. Neviete poradit, o co by sa mohlo jednat? Preco ziadna liecba nezabera? Mam aj silnejsie bolesti v podbrusku a v spodnej casti chrbta, horsie pocas menstruacie. Mohla by tieto problemy sposobit endometrioza alebo nejake zrasty? Uz to trva cele priblizne tri mesiace a velmi ma to trapi. Velmi pekne dakujem za odpoved

    Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Skúsiť sa ešte môže liečba Macmirorom, ak je citlivosť na vykultivovanú Gardnerellu. Počas menštruácie nemá zmysel realizovať vaginálnu liečbu. Ak ťažkosti budú pretrvávať, môžu sa realizovať rozšírené výtery na ureaplazmu, mykoplazmu a chlamýdie, ako aj na trichomonas. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.