Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,346 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti pŕs

  , Autor: ladycler

  Dobrý deň, pokúsim sa stručne opísať môj problém. Približne pred mesiacom sme mali s partnerom pohlavný styk, praskol nám kondóm, ale partner do mňa neejakuloval (robíme to tak vždy, pre väčšiu ochranu,bezpečnosť). Aj napriek obavám a stresu som menštruáciu dostala na čas, bola silná ako vždy, no nesprevádzali ju nejaké veľké bolesti. Bolesti bohužial prišli po nej, začalo ma bolieť bruško, ako pred menštruáciou, bolesti začínajú hneď ráno, ale najväčšie sú až okolo 3-4 poobede. Teraz mám 18.-ty deň menštruačného cyklu a veľmi ma bolia prsia už od rána. Sú plnšie a bolia ma stále. Ani neviem opísať ten druh bolesti. Samozrejme aj napriek tomu, že som menštruáciu dostala, urobila som si presne mesiac po tom pohlavnom styku babytest a vyšiel negatívny. No stále si neviem vysvetliť príčinu bolesti pŕs, ktoré neskutočne bolia a bruška, musela som siahnuť aj po tabletkách od bolesti. Doktora bohužiaľ navštíviť nemôžem, pretože som mimo Slovenska. Ďakujem za rýchlu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak máte pretrvávajúce bolesti prsníkov i podbruška určite by ste lekára navštíviť mala, môže sa jednať o rôzne ochorenia, kt. teoreticky môžu vyžadiať liečbu
  tiež zopakujte teh.test
  všade na svete sú lekári, i mimo SR.
  a to, že partner neejakulu v pošve, neznamená , že neotehotniete, spermie sa vylučujú z penisu i pred ejakuláciou i po nej.
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Uhniezdenia vajíčka

  , Autor:

  Dobry deň pán doktor chcem sa pýtam menzes bol 16.3.a dnes pociťujem bolesti prsiach a mierne boelsti brucha ako pri menzese dnes som mala som také stredne krvácanie myslela som si že je to meznes ale krvácanie prestalo môže ísť o uhniezdovanie vajíčka ??alebo ide o niečo vážne strašne som sa zľakla ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zakrvácania môže byť viacero. Takto je však veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Mohlo sa jednať o oneskorenú ovuláciu a ovulačné krvácanie, áno, teoreticky sa mohlo jednať aj o implantačné krvácanie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo opakovaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň, pred týždňom som mala ovulaciu, pohlavný styk som počas ovulácie nemala iba tri dni po menštruáci bol chránený partner iba kúsok vošiel a to bolo všetko po ovulácii som zažívala bolesti pŕs presnejšie bolesť na boku pravého prsníku pri pazuche posledné dva dni bolesť ustúpila a dnes mám taký žltý výtok zafarbený s krvou toto mávam vždy pred menštruáciou ale menštruáciu mám dostať až o 6 dni. Je vylúčené že som tehotná keď partner mal kondom a ani sa neurobil ani nebol vo mne v dostatočnej hĺbke ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bol pohlavný styk chránený, tehotná nebudete. Spomínané ťažkosti môžu byť súčasťou predmenštruačného syndrómu. Odsledujte si to.

 • Vysoka sliznica a negatívne testy

  , Autor: odbornik6

  Dobrý večer prajem,mám 18rokov a minulý týždeň som bola na prvej preventívnej prehliadke u gynekológa.Povedal mi že mam zvýšenú sliznicu maternice,prvá otázka znela že či si nemyslím že som tehotná (mám ju vysoko 20mm-27mm,nepametám si presné číslo) odpovedala som mu že neviem,mala som nechránený pohl.styk ale len raz za tento mesiac,bolo to len chvílu a urobil sa mimo mna,gynekolog mi povedal že to môže sposobiť aj blížiaca sa menštruácia,ale že az tak vysoko je to ojedinelé a este v takom mladom veku,alebo hormonálna zmena,menštruáciu som mala 27.10 a pohl.styk bol 10.11,dneská som bola na odbere krvi a potom mi zavolajú ked prídu výsledky,ale chcela by som sa opýtať,robila som si tehotenský test 14dní po pohl.styku a vyšiel dva krát negatívne,na to som si na druhý den robila další a zasa negatívne,ale na další den som si robila iný test a vyšiel slabučko pozitivne,ale velmi velmi slabo,mám to brať za negatívny test ?.Mám bolesti pŕs a biely nezapachajuci výtok,ale môže to byť aj z blížiacej sa menštruácie,.Cyklus mávam 30-35dní.Velmi pekne dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ťažko povedať, rozhodujúci bude výsledok z krvi. Negatívne testy mohli byt negatívne, pretože sú niektoré citlivé až v čase vynechania menštruácie. Počkajte si na výsledok z krvi, sliznica je naozaj veľmi vysoká.