• Zúfalosť

    , Autor: L&M

    Dobrý deň prajem,
    Od marca 2022 nemám menštruáciu. Prišla som o ňu po podaní tretej dávky vakcíny Modernou. Nikdy predtým som s menštruáciou problém nemala. Nemám ani len po štyridiastke a ešte ďaleko pred ňou.. Každý mesiac musím chodiť na vyvolávaciu injekciu Agolutin. Iné lieky a čapíky vyvolávačiek nemôžem používať kvôli intolerancií na laktózu a alergii na sóju. Deti tiež ešte nemám a už prestávam mať nádej, že ich aj budem mať hoc navštevujem reprodukčné centrum. Chcem sa s vami poradiť. Moje výsledky nie sú dobré:
    TSH - 0,991
    DHEA-sulfát v sére - 2,620
    Progesterón v sére - 0,987
    Prolaktín v sére - 6,85
    FSH v sére - 11,800
    AMH - 0,244
    LH - 6,030
    Estradiol v sére - 431

    Reprodukčná imunológia:
    anti-annexin v screen - 53,76

    Viete mi vy prosím vysvetliť ako som na tom? Nikto mi to poriadne nevysvetlil. Veľmi ma trápia aj neskutočné bolesti brucha v podstate ich mám non stop odkedy som prišla o menštruáciu. Posledný mesiac sa už pridali aj bolesti pŕs. Začínam mať fakt strach o seba, aby z toho nevzniklo niečo zdravotne zlého. Nijako ma nelieči gynekológ a ani v reprodukčnom centre. Neberiem žiadne lieky. Som zúfala z tejto situácie. Zaujíma ma úprimne váš názor a čo nejaká liečba? Aké sú možnosti? Ďakujem

    Dobrý deň, podľa výsledkov vyšetrení ste adeptom na IVF. Jednoznačne je u Vás vhodné riešiť tehotenstvo cestou centra asistovanej reprodukcie. Ak nie ste spokojná s prístupnom Vášho obvodného gynekológa, či centra asistovanej reprodukcie, ktoré navštevujete, máte právo na zmenu obvodného gynekológa, ako aj centra asistovanej reprodukcie. Nepoznám však všetky informácie, nálezy, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.