• ovaria

    , Autor: lina129

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mala som bolesti v podbrušku napravo a gynekológ mi na sone objavil cystu 3 cm na pravom vaječníku a jednu malinku mm na ľavom. Povedal mi, ze je to hemoragicka cysta, kt.vznikla nahromadenim krvi. Vraj to nebudeme riešiť. Chcem sa opýtať, či možem mať ovuláciu? Pretože sa snažíme o babätko. A ešte otázočka, môže preventívna kontrola u gynekológa cez plodné dni ovplyvniť ovuláciu? Keďže sa robia cytostery, sono a pod. Mám sa preobjednať? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    termín prehliadky neovplyvní ovuláciu, preto kľudne môžete podstúpiť toto vyšetrenie aj v čase plodných dní. Prítomnosť cysty môže ovplyvniť menštruačný cyklus a spôsobiť predlženie alebo inú poruchu cyklu na druhej strane nemusí ho ovplyvniť vôbec a ovulácia môže nastať aj v prítomnosti cysty. Najčastejšie sa táto cysta stratí v čase menštruácie.