• bolest pri sexe

    , Autor: lucbe-centrum-sk

    dobrý den.som skoro 10 mesiacov po porode a ešte stále niesom ok.moj porod hrozný,klieščový.bola som riadne nastrihnutá a tie jazvy ma bolia pri styku.je to normálne?dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    veľmi dôležitý je v tomto prípade aj psychologický faktor a trauma z pôrodu. Ak však pretrvávajú bolesti je nutné vylúčiť organickú príčinu , to znamená, že je nutné navštíviť gynekológa aby zhodnotil lokálny nález. V prípade, že je jazva zle zahojená je možná resutura - teda opakované prešitie nástrihu.