• Výsledky krvných testov

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň,
    pýtala som sa Vás už pred pár dňami na krvácanie po potrate(ten potrat bol v 10 týždni ) a ešte by som sa chcela opýtať čo znamenajú výsledky krvi CRP 16,56mg/l a leukocity 7.70 10x9/1, je to v poriadku,pretože doktor mi na to nič nepovedal iba že mám prísť na kontrolu za 4 dni,tak neviem či sa mám niečoho obávať. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    CRP a leukocyty sú markermi zápalu, ich odber sa robí kvôli tomu aby sa sledovala zápalová reakcia tela. Fyziologická hodnota CRP je do 5 , takže vo vašom prípade je hodnota CRP zvýšená, ale vzhľadom na to čo ste prekonali je ten nález normalny. Hodnota leukocytov je v norme.