• Mykozy

    , Autor: odbornik6

    Dobry den p. doktorka,
    chcela by som vas poziadat o radu..
    Ked som otehotnela, zacali sa moje tazkosti s mykozami a podobnymi pliagami tam dolu.. Predpokladala som, ze je to normalne pocas tehotenstva. Od lekarky som si vzdy odniesla nejake cipky na preliecenie, avsak cele to aj tak fungovalo tak, ze dva tyzdne som brala cipky, tyzden bol pokoj a potom svrbenie a spinenie zacalo.. Vyvrcholilo to pocas porodu, ked ma porodnicka musela zasivat 1,5hodiny, lebo kazdy steh mi rozkrvacal pokozku..
    Avsak najviac ma prekvapilo, ked som po porode na konci sestonedia isla k lekarke a vysledok mojich vyterov bol nasledovny: Mate tam zoologicku zahradu.. Mykozy, streptokok, ecoli a vlastne neviem uplne co vsetko.. Avsak ja som po porode dokonca ani nesulozila so svojim manzelom, vyhybala som sa virivkam, spolocnym bazenom a comukolek, odkial by som mohla tieto veci ziskat...
    Momentalne som opat preliecila cipkami, avsak iba trpnem, kedy ma zacne opat svrbiet a najdem si na nohavickach vytok..
    Prosim, nemate nejaku radu?
    Som alergicka na chlad, lokalne sa vysypem ako po poprhleni..
    Dakujem velmi pekne vopred.

    Dobrý deň,
    dôležitá je aj hygiena, bakterié ako E. colli či enterokokus sú črevné baktérie, to znamená bidet/sprcha po každej stolici, resp. toalete. Používajte intímne mydlo Saforel a skúste jedenkrát za týžden Rosalgin. Malo by to pomôcť.