• Pichanie

    Dobrý deň. Menštruáciu som dostala 21.7 a trvala do 26.7. Dňa 27.7 a 28.7 som mala chránený styk(prezervatívom). Partner vyvrcholil mimo môjho tela, kondóm som skontrolovala a prasknutý nebol. Od dnes mám však takú pichavu bolesť v spodnej časti podbruška na pravej strane, čím to môže byť? Taktiež sa chcem opýtať, mám nepravidelný cyklus, pohybuje sa to od 28 dní až po 38 dní, ako mám teda zistiť kedy mám plodné dni a kedy nie. Je styk bezpečný s kondómom aj počas plodných dní? Prípadne môžem kúpiť spermicidny krém a môžem tak znížiť pravdepodobnosť otehotnenia? Ďakujem

    Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete, bez ohľadu na deň cyklu. Ak používate kondóm, nemusíte používať ďalšiu metódu antikoncepcie. Ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, môžete mať posunutú aj ovuláciu. Príčin pichavých bolestí po stranách podbruška môže byť viacero. Nevylučujem, že sa môže jednať aj o ovulačné bolesti. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.