• Nospa

    Dobrý deň, písala som vám ohľadne pichanie v oblasti panvy. Pichanie trvalo jeden deň. Pred tým som však užila 2 dní po sebe nospu. Mohla nospa znížiť účinok antikoncepcie? Ak by som šla na kontrolu ku obvodnému gynekologovi, videl by prípadnú ovulaciu (aj napriek užívaniu hak) teda ak by to pichanie bolo spôsobené ovulaciou?

    Dobrý deň, NoSpa nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná. Odsledujte si to. Príčiny pichania mohli byť pôvodom z tráviaceho traktu, keďže ste boli nútená užiť NoSpu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.