• Plodny hlien pri uzivani antikoncepcie

    Dobry vecer,

    prvy mesiac uzivam antikoncepciu Maitalon, zacala som uzivat prvy den krvacania, to bolo ale extremne slabe trvalo 3dni a dalsie 3 len spinenie.

    Prve dni som mala hnedkasty vytok, potom nic, neskor kremovy biely ale asi od 10teho dna uzivania sa zmenil na akoby plodny hlien, natahovaci, elasticky skoro ako “zele” ale aj v kombinacii s tym kremovym bielym. Vytok mam len na toalete nevyteka nejako extremne, nesvrbi nezapacha, len na papieri po utreti ho pozorujem

    je mozne ze u mna antikoncepcia nefunguje a aj napriek tomu mam stale plodne dni? robila som si preistotu aj tehu test, aj ovulacny… tehotensky uplne negativny a ovulacny tiez druha ciarka skoro nebadatelna akoby ovulacia ani naznakom byt nemala alebo neprebehla

    nechraneny styk sme mali 1x zrovna vtedy som ten hlien spozorovala preto ma to vydesilo, tabletky uzivam denne max par hodin rozdiel vzdy ale do tych 12hodin co je limit v pribalovom letaku, ale poslednych 7 dni rozdiel max pol hodinu aj to skor v prospech skorsieho uzitia teda, ze neuzijem po 24 hodinach ale uz po 23,5 a podobne

    predtym som tuto antikoncepciu uzivala 6 rokov a potom dalsie 2 bez problemov, ale naozaj si nepamatam ci som mala podobny vytok.

    Mam sa obavat moznosti a rizika ze mi prebiaha ovulacia a ide naozaj o plodny hlien? alebo sa tento hlien moze tvorit aj ked ovulacia neprebieha a uzivam antikoncepciu a je to normalne?

    viete mi poradit v pribalovom letaku pisu o hustom belavom vytoku, ale neviem ci je to rovnake hovorim je urcite natahovaci lepkavy ako zele. Ine priznaky ovulacie alebo problemov ako pred uzivanim tabletiek ako spinenie v case ovulacie, pichanie v podbrusku som nemala

    dakujem za info

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Nejedná sa o plodný ovulačný hlien. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená a môžete mať nechránený pohlavný styk aj s ejakuláciou do pošvy. Špinenie, ale aj krvácanie, sa, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie, môže vyskytovať aj prakticky počas celého cyklu. Ovulácia je počas užívania antikoncepcie blokovaná. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.