• Špinenie

    Zdravím, užívam HAk Daylette už cca rok a pol. Doteraz som žiadne problémy nemala, no tento cyklus, konkrétne včera - 22. Deň cyklu som začala špiniť. Do menštruácie mi zostávajú bežne ešte 3-4dni (vždy cca 27deň cyklu). Čítala som však, že nežiadúci účinok Hak môže byť mimomenštruačné špinenie. Je to v poriadku? Doteraz som s týmto problém nemala, trocha sa obávam. Je možné, že by HAK zlyhala?

    Dobrý deň, áno, občasné špinenie sa môže vyskytovať aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu. Príčin zašpinenia môže byť viacero. Nemusí sa jednať o nič mimoriadne. Odsledujte si to. Pokračujte v plánovanom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.