• Menštruácia

    Prosím vás. Brala som antibiotiká a vďaka nim mám už druhý krát menštruáciu tento mesiac. Prosím vás sú nejaké tabletky ktoré môžem kombinovať aj s antikoncepciou a zastavia mi menštruáciu? Ďakujem

    Dobrý deň, ak ste užívali antibiotiká, ktoré majú vplyv na zníženie účinku hormonálnej antikoncepcie, mohlo dôjsť k zníženiu účinku hormonálnej antikoncepcie, v dôsledku čoho sa vyskytlo opakované špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie podľa plánu a v prípade pretrvávania ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.