• Belara

    Dobry den, tento mesiac som mala pauzu od antikoncepcie, pan doktor mi povedal ze v 5ty den mestruacie mozem zacat pouzivat znovu. Znamena to ze som chranena?

    Dobrý deň, prvá tabletka hormonálnej antikoncepcie sa začína užívať v prvý deň menštruácie, nie na piaty. Za predpokladu, že začnete s užívaním hormonálnej anrikoncepcie v iný, ako prvý deň menštruácie, je potrebné sa doplnkovo chrániť (používať kondóm) prvých sedem dní užívania.