• Hormonálna nerovnováha

    Dobrý deň,
    Chcem sa spýtať na možnosti riešenia môjho problému. Mám 34 rokov,pravidelnú menštruáciu,ktorá je silná a trvá 7 dní. Mám problém s vypadavaním vlasov, akné ktoré sa mi tvorí aj na chrbte a pred menstruáciou i na hrudniku,výkyvy nálad,nadmerné potenie,návaly tepla a mám problém schudnuť. Som uz 2 rok po pôrode,cvičím pravidelne rok cca 3 krat do tyzdna,pohyb.aktivity mam dostatok a neschudla som ani kg, stravujem sa racionalne,vyvazene. Dala som si preto spraviť hormonalny profil a vyslo z neho,ze mam menej estrogenu aj menej progesteronu, testosteron bol v norme. Chcem sa spýtať či by mi mohla pomôcť antikoncepcia,môj gynekolog mi chcel nasadiť Novofem, ak je v mojom pripade potrebne brat hormony, bola by som pristupnejsia skor antikoncepcii,ze by sa mi tym upravila aj menzes. Skusala som brat 2 mesiace prirodny estrogen, ziadne zmeny som zial nepocitovala. Mam obavu z moznych vedlajsich ucinkov, ktore som si precitala pri Novofeme. Chcem sa preto spýtať či by mi mohla pomôcť aj Hak, v konecnom dôsledku či by nemala rovnaké možné neziaduce ucinky ,ako ten Novofem. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, áno, nasadenie hormonálnej antikoncepcie je jedným z riešení Vášho problému. Dá sa nasadiť preparát hormonálnej antikoncepcie, ktorý by zároveň mohol pomôcť s akné. Samozrejme, každý hormonálny preparát môže spôsobiť vedľajšie, či nežiadúce účinky. To sa však dopredu povedat nedá. Na vypadávanie vlasov sú celkom vhodné methionínové kapsule, prípadne je na trhu viacero preparátov proti vypadávaniu vlasov. Prekonzultujte to s Vašim obvodným gynekológom.