• Zlynda - užívanie po ukončení dojčenia

    , Autor: FCB1899

    Dobrý deň, pán doktor,

    chcem sa informovať či môžem po ukončení dojčenia pokračovať v užívaní HA Zlynda alebo mám prejsť na kombinovanú HA?

    Zlynda mi bola predpísaná po narodení môjho dieťaťa v 08/2022. Do 05/2023 som dojčila, avšak momentálne sa mi už stratilo materské mlieko a dieťa je na UM a strave.

    So samotnou HA som spokojná a nemám s ňou žiadne problémy. Beriem ju pravidelne a dôsledne.

    Chráni uvedená HA rovnako aj po ukončení dojčenia a nemusím sa obávať nechceného tehotenstva ?

    Ďakujem za Vašu odpoveď ????

    Dobrý deň, po skončení laktácie sa môže pokračovať v užívaní Zlyndy. Užívajú ju štandardne aj pacientky, ktoré z nejakého dôvodu nemôžu užívať kombinovanú hormonálnu antikoncepciu. Ak Vám Zlynda vyhovovala, môže pokračovať v jej užívaní.