• Zlynda

    , Autor: Gabika 14

    Dobrý deň pán doktor užívam antikoncepciu zlynda môj lekár mi ju predpísal na liečbu endometriozi. Prvý mesiac užívania bolo všetko v poriadku ale tento mesiac sa mi to nejako nezdá . Minulý týždeň mi končila menštruácia a včera som po týždni užívania dostala zase menštruáciu a dosť silnú mám aj bolesti a silné krvácanie pritom užívam už týždeň biele hormonálne tablety.

    Dobrý deň, na liečbu endometriózy je najvhodnejší Visanne alebo Endovelle, nie Zlynda. Čo sa týka užívania hormonálnej antikoncepcie, najmä v začiatkoch užívania sa môže vyskytovať špinenie aj krvácanie prakticky aj počas celého cyklu, aj napriek pravidelnému užívaniu. U Zlyndy je to pomerne časté. Odsledujte si to. Porozmýšlal by som však o zmene preparátu vzhľadom k dôvodu užívania.