• Mistra verzus zlynda

    , Autor: Janula2511

    Dobrý deň, zaujímalo by ma ktorá je lepšia antikoncepcia. Ktorá je šetrnejšia na organizmus. Ďakujem

    Dobrý deň, zásadným rozdielom v týchto dvoch preparátov je zloženie. Mistra patrí medzi preparáty kombinovanej hormonálnej antikoncepcie, ktorá obsahuje dva typy ženských hormónov a užíva sa v schéme 21 tabliet + 7 dní pauza. Zlynda obsahuje malé množstvo iba jedného typu ženského hormónu, gestagénu. Z tohoto dôvodu sa prípravok nazýva tableta obsahujúca iba gestagén (POP - progestogen-only-pill). Na rozdiel od kombinovaných piluliek, POP neobsahujú žiadny estrogénový hormón spolu s gestagénom v zložení. Preto ho môžu používať ženy, ktoré netolerujú estrogény. Blister obsahuje 28 tabliet, takže žena tabletky užíva kontinuálne. 24 tabliet je aktívnych, obsahujúcich hormón, zvyšné 4 tabletky sú placebo tabletky, počas ktorých užívania by malo dôjsť ku krvácaniu zo spádu hormónov. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani výsledky, okolnosti, či nálezy, pre ktoré sa rozhodujete medzi týmito dvoma preparátmi, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam sa poradiť s Vašim obvodným gynekológom, ktorý pozná všetky informácie a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám bude vedieť vyjadriť.