• Antidepresíva

    , Autor: Julia202600

    Dobrý deň pán doktor. Beriem antikoncepciu leverette lenže musím užívať aj antidepresíva. Čítam rôzne články a vraj antikoncepcia neúčinkuje ak užívam antidepresiva. Je to pravda? Alebo môžem užívať oboje? Ovplyvňuju sa tie lieky navzájom? Mám sa obávať, že antikoncepcia kvôli tomu zlyhá?

    Dobrý deň, antikoncepciu môžete za istých okolností užívať aj počas užívania antidepresív. Antidepresíva však neužívajte súčasne s antikoncepciou. Ak užívate antidepresíva ráno, antikoncepciu užívajte večer. Odsledujte si to. U niektorých žien, ktoré používali hormonálnu antikoncepciu sa vyskytli príznaky depresie alebo depresívnej nálady. Preto pri akýchkoľvek ťažkostiach, zmene stavu, či nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý samozrejme musí vedieť o tom, že užívate aj antidepresíva. Rovnako tak psychiater, ktorý Vám antidepresíva predpísal má vedieť o tom, že užívate hormonálnu antikoncepciu.