• Zoelly a priberanie

    , Autor: Lussiele

    Dobrý deň, v lete som zmenila HAK zo Zlyndy na Zoelly, za pár mesiacov som spozorovala nežiadúce priberanie, čo sa mi pri Zlynde nestávalo. Dokonca cvičím a priberám naďalej, niekedy mám brucho ako balón. Viete mi poradiť či to môže byť práve Zoelly a čo s tým? Nechcem ju vyhadzovať pretože po zdravotnej stránke mi sedí a bojím sa, čo by nasledovalo po vysadení. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, Zlynda je čisto gestagénová hormonálna antikoncepcia, kdežto Zoely je kombinovaná hormonálna antikoncepcia obsahujúca dva typy hormónov. Každej žene sadne iný preparát. Medzi vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie je nárast hmotnosti. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Samozrejme, v prípade nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.