Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Belara

  , Autor:

  Dobrý deň uživam antikoncepciu belara a vynechala som 2 tabletky,hneď ak som prišla na to som ju nasadila naspäť,ale už druhý deň mám hnedý výtok.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri vynechaní tabliet je špinenie normálne. Ak už pokračujete v užívaní, odporúčam okrem pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie sa chrániť počas cyklu aj doplnkovo. Počas užívania sa môže dostaviť okrem výtoku aj špinenie, či krvácanie.

Podobné otázky

 • Zabudnutá tableta

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam pravidelne HA Levonille. Zabudla som včera užiť jednu tabletu tak som dnes ráno užila dve naraz. Bola to tableta v 19tom dní. A od pondelka by som mala užívať placebo tablety. Lenže po skončení blistra prechádzam na inú HA Belara kvôli tomu ze Levonille je pre mňa už slabá HA. A chcem sa spýtať mam vynechat placebo tablety z HA Levonille a začať HA Belara? Lebo tak to píše v návode po zabudnutej tablete v 19tom dní užívania blistra. Ďakujem veľmi pekne za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, postupujte podľa návodu v príbalovom letáku hormonálnej antikoncepcie.

 • Vynechanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Belara a najbližšia menstruácia mi akurát vychádza na dovolenku. Chcela by som sa teda informovať či je v poriadku aby som tento mesiac vynechala pauzu a pokračovala novým balením. Chcem sa uistiť aby to bolo bezpečne a nemalo to žiadny negatívny vplyv na môj organizmus. Ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, dá sa takto postupovať, nie však často. Po doužívaní druhého blistra si už ale urobte 7 dňovú pauzu.

 • Otázka

  , Autor: Miriam

  Dobry deň pán doktor chcem sa spytat uzivam antikoncepciu belara pravidelne už 2,5 roka teraz mám pauzu od štvrtka a cakam na menzes žiaľ zatial sa stále nedostavil a väčšinou mi chodi v sobotu len včera som spozorovala minimálne hnedé špinenie ale nemám ani bolesť podbruska ako pri menzese. Antikoncepciu beriem pravidelne a tabletku som zatial nikdy ani jednu nevynechala s priatelom sme mali pohlavný styk ale ani raz v tomto mesiaci do pošvy neejakuloval. Ale minuly týždeň som mala v pošve infekciu uzivala som aj tabletu canesten je možné že kvôli tomu menzes mešká? Alebo pri užívaní antikoncepcie je to normalne? Od štvrtku mám brať nový blister som zaskočená ešte sa mi to nikdy nestalo myslim si že pri pravidelnom užívaní tabliet by tehotenstvo malo byt vylúčené však? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, aj napriek pravidelnému užívaniu tablet, sa nemusí krvácanie z vysadenia dostaviť každý mesiac, je to pomerne časté. Infekcia na to môže mať vplyv tiež. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní podľa plánu.

 • Prvý krát antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  Chcem sa spýtať, dnes som po prvýkrát užila antikoncepciu Belara. Po akom čase sa vlastne nemusíme s priateľom báť že keď počas styku ejakuluje, nezostanem tehotná, nie som vôbec v tomto “zasvätená”
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri začatí užívania hormonálnej antikoncepcie si nie je na škodu prečítať príbalový leták. Ak ste prvú tabletku užili v prvý deň menštruácie, ste chránená prakticky ihneď. ak ste prvú tabletku užili na druhý, či tretí deň cyklu, je potrebné sa doplnkovo chrániť aspoň ešte týždeň. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Belara

  , Autor:

  Dobrý deň, od 10.5. pravidelne užívam antikoncepciu Belara. Odkedy má antikoncepčné účinky pri pravidelnom užívaní?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali s užívaním prvej tabletky hormonálnej antikoncepcie v prvý deň menštruácie, za predpokladu pravidelného užívania tabliet ste boli chránená hneď od začiatku.