• Ktorá?

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Dnes je 44 deň cyklu, zajtra ráno idem ku gynekologicke na vyvolanie. Chcem si dať predpísať antikoncepciu. No vzhľadom na moje predchádzajúce zle skúsenosti sa bojím aby sa to neopakovalo. Užívala som Belaru a pribrala som vyše 6kil za dva mesiace. Chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť nejakú, ktorá obsahuje močopudné hormóny, alebo niečo vďaka čomu by som nebola naliata a nepriberala. Moja gynekologicka mi neustále navrhuje len túto stále dookola. Alebo aspoň nejaké s ktorými máte dobré skúsenosti. Ďakujem

    Dobrý deň, na trhu je viacero preparátov hormonálnej antikoncepcie. Belara je preparát s vyšším obsahom hormónov, používa sa najmä na liečbu akné. Skúsiť sa môže nasadiť preparát s nižším obsahom hormónov. Každej žene však vyhovuje viac iný preparát a niekedy “nesadne” vždy prvý predpísaný preparát. Záleží tiež od toho, či chcete užívať preparát v schéme 21+7 dní pauzy, alebo 21+7 placebo tabliet, alebo 24+4 placebo tablety. Vyskúšať môžete Lindynette 20ug, či Softinelle. Poraďte sa s Vaším obvodným gynekológom.