Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Súrne

    , Autor: Evulik123

    Dobrý deň pán doktor beriem antikoncepciu leverette pravidelne už 8 mesiacov ale piatok 13 augusta som večer vypila miešaný drink ktorý obsahoval grepfruit čo som si uvedomila až neskôr zhruba o hodinku a pól na to som zjedla tabletku a o ďalšiu hodinu som mala nechránený sex a taktiež aj ráno ovplyvnil tento drink účinnosť tabletky a nemôžem byt tehotná ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

  • Problémy s antikoncepciou

    , Autor: blue4211

    Dobrý den. Velmi surne Vás prosím o odbornú radu. Problémy s menštruačným krvácaním mi začali, keď som prestavala kojiť moje druhé dieta. Jedného dňa sa mi na končiaci piaty den menštruácie spustilo strašne silne, ale že strašne silne krvácanie. Trvalo niekoľko dalších dlhých dni, doktor mi pichol injekciu predpísal lieky a po niekoľkých dňoch skončilo. Na další mesiac som vás opäť dostala velmi silne, až extrémne silne krvácanie bez akýchkoľvek bolesti. Ultrazvuk dopadol v poriadku, preventívna prehliadka ako aj výter z krčka bol tiež v poriadku. Domtor to pripisoval hormónom. Bola som chudokrvna, slaba, tak som nasadila antikoncepciu Bellara. Po 13tej tabletke sa mi však spustila mestruacia. Bola silnejšia, ale určite nie taká silná, ako predtým. Krvácanie prestalo keď som dobrala poslednú tabletku, po par dňoch prislo ešte z vysadenia ďalšie, už slabé a kratšie krvacanie. Takto to prebiehalo 5 mesiacov. Následne mi doktor vymenil antikoncepciu za Triregol. Prvý mesiac, opäť krvacanie. Na druhy mesiac som spolu s antikoncepciou začala užívať kvapky Gynex. Menstruacia sa už konečne dostavila až po poslednej tabletke. Následne další mesiac som však už gynex nebrala, a krvácanie sa opäť dostavilo po 13 tabletke antikoncepcie, tak som potom brala gynex ďalšie tri mesiace a potom už sa do konečne upravilo. Po roku a pol sme skúsili opäť nasadiť Bellaru, keďže potrebujem upraviť plet. Hneď prvý mesiac som dostala krvácanie myslím po 12tabletke. Tak som začala opäť brat gynex, další mesiac krvácanie prislo až po 20’tabletke, teda ešte som mala jednu v baleni. Čo je velmi zvláštne, keď som v polovičke balenie antikoncepcie, bolia má prsníky, mam nafúknuté brusko, bolesti pri pohalvnom styku. Úplne priznaky aké som mávala počas ovulácie. Prosím vás, je možné aby som ovulovala počas bránia antikoncepcie??? Môže byt že mi antikoncepcia nesadla??? Alebo sa moje hormóny po druhom, teda treťom (jedno tehotenstvo bolo predčasne ukoncene) zblaznili??? Čo by ste mi odporúčali?? Antikoncepciu by som len velmi nerada vysadila. Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, spomínané ťažkosti však počas užívania hormonálnej antikoncepcie môžete mať. Takto je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť, bez poznania všetkých potrebných informácií, okolností, výsledkov vyšetrení. Podstatný je aj vek. Špinenie či krvácanie je počas užívania hormonálnej antikoncepcie pomerne časté, hlavne v začiatkoch užívania. Nie každej žene sedí každý typ hormonálnej antikoncepcie, niekedy žena vystrieda aj tri preparáty a až ten posledný je najvhodnejší. Niekedy pomôže dočasne úplne vysadenie hormonálnej antikoncepcie, realizácia hormonálneho profilu, vylúčenie inej príčiny krvácania. Takto Vám však viac pomôcť neviem.

  • Môžem byť tehotna?

    , Autor: Koniková

    28. 01. 2020 (16:54) , Autor:
    Dobrý deň chcela by som sa s vami poradiť ohladom tabletky “po” užila som ju 16h po nechránenom pohlavnom styku (na základe toho že sme si s partnerom neboli istý či to dal iba mimo mňa alebo aj do mňa) deň po užití tabletky mi začali plodné dni a o 5 dní na ovolúciu som dostala krvácanie (trvalo viac ako 2 dni) mohla aj napriek tomu tabletka zabrať? Cca po týždni od skončenia krvácania ma raz boleli kríže a tri krát brucho inak nič. Môžem byť tehotna? Surne potrebujem váš názor..? Ziadam iba o odpoved ano alebo nie. Z vášho nazoru mozem byt alebo nie? Prosim odpovecte

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, tabletka mohla zabrať. Jednoznačnú 100%-nú odpoveď ohľadom tehotenstva Vám ale teraz nedá nikto.

  • Možem byť tehotná??

    , Autor: Koniková

    Dobrý deň chcela by som sa s vami poradiť ohladom tabletky “po” užila som ju 16h po nechránenom pohlavnom styku (na základe toho že sme si s partnerom neboli istý či to dal iba mimo mňa alebo aj do mňa) deň po užití tabletky mi začali plodné dni a o 5 dní na ovolúciu som dostala krvácanie (trvalo viac ako 2 dni) mohla aj napriek tomu tabletka zabrať? Cca po týždni od skončenia krvácania ma raz boleli kríže a tri krát brucho inak nič. Môžem byť tehotna? Surne potrebujem váš názor..?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, emergentnú antikoncepčnú tabletku ste užila včas. Tehotenstvo sa aj napriek užitiu tabletky "po" vylúčiť jednoznačne nedá, sú prípady žien, ktoré otehotneli aj napriek užitiu tejto tabletky. Pravdepodobnosť je však malá. Odsledujte si to. Jednoznačne vie vylúčiť alebo potvrdiť tehotenstvo Váš obvodný gynekológ.

  • Lekár na dovolenke

    , Autor: Okina

    Dobrý deň,
    môj lekár je na dovolenke a ja potrebujem súrne predpísať antikoncepciu. Môže mi ju predpísať zastupujuci lekar? Na preventivke som bola vo februari.
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, zastupujúci gynekológ Vám môže antikoncepciu predpísať.

  • Vynechaná tabletka, špinenie, užitá tabletka PO a menštruácia nikde...

    , Autor: mirkaaaa

    Dobrý deň, prosím Vás, potrebujem súrne poradiť. Užívam dlhodobo antikocepciu Belara. 25.10.-v sobotu som neužila tabletku z dôvodu nevoľností. Od 26.10.-v nedeľu v noci som začala špiniť, špinenie trvalo až do 30.10-do štvrtka. 29.10.-v stredu som užila poslednú tabletku z blistra. 31.10. v piatok v noci som mala nechránený pohlavný styk (kedže na kondómy som alergická) V tej rýchlosti mi napadlo najvhodnejšie riešenie, užiť tabletku PO. Užila som ju po 15 hodinách od styku, t.j. 1.11.-v sobotu. Menštruácia mi mala začať najneskôr 2.11.-v nedelu. Dnes je 5.11.-streda a menštruácie nikde, ani náznak...6.11.-vo štvrtok mám začať užívať nové balenie tabletiek. Je toto vynechanie spôsobené hormónami kvôli tabletke po? Alebo sa mám niečoho obávať? Mám začať užívať nové balenie tabletiek aj ked som nedostala menštruáciu? Alebo mám navštíviť gynekológa? Prosím poraďte.. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, bolo by vhodnejšie navštíviť lekára, keď ste takto dokombinovla arôzne možnosti,
    krvácanie prišlo zo spádu po užití Escapelle, čiže samotná menses vám ani nemala kedy prísť, avšk skontrolovala by som radšej UZV, príp.teh.testpred tým než nasadíte nový blister
    teh. by ste však byť nemala
    s pozdravom