Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Môžem byť tehotna?

  , Autor: Koniková

  28. 01. 2020 (16:54) , Autor:
  Dobrý deň chcela by som sa s vami poradiť ohladom tabletky “po” užila som ju 16h po nechránenom pohlavnom styku (na základe toho že sme si s partnerom neboli istý či to dal iba mimo mňa alebo aj do mňa) deň po užití tabletky mi začali plodné dni a o 5 dní na ovolúciu som dostala krvácanie (trvalo viac ako 2 dni) mohla aj napriek tomu tabletka zabrať? Cca po týždni od skončenia krvácania ma raz boleli kríže a tri krát brucho inak nič. Môžem byť tehotna? Surne potrebujem váš názor..? Ziadam iba o odpoved ano alebo nie. Z vášho nazoru mozem byt alebo nie? Prosim odpovecte

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, tabletka mohla zabrať. Jednoznačnú 100%-nú odpoveď ohľadom tehotenstva Vám ale teraz nedá nikto.

Podobné otázky

 • Hnedý výtok2 tyzdne pred menštruáciu a používam tabletky bellara

  , Autor: Mojanka

  Dobrý den, neviem co sa so mnou deje, mam 2 tyzdne pred menštruáciou a mam hnedý výtok uz 2-3 den. Používam hormonálnu antikoncepciu bellara. Počas pouzivania antikoncepcie som si musela dat 2 tabletky naraz lebo som v jeden den zabudla. Tabletky používam tak 4 roky. Mozem byt tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie aj počas celého cyklu. Spomínané špinenie môže byť spôsobené zabudnutím tabletky hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Zabudnutá tabletka

  , Autor: Ajuša21

  Užívám HAK Artizia už 10 rokov, stává sa že zabudnem užít jednu dvě tabletky, ale potom si ich dám hneď ako to zistím. Medzi baleniami som prestávku nemala a z druhého balenia som som ich zjedla dokopy 7 V pondelok som Zabudla užít tabletku a v utorok som ju užila až večer ale mali sme styk, potom som už tabletky nejedla že nechám pauzu 7 dni.mozem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepostupovali ste najštastnejšie. Tabletky treba užívať pravidelne. Pár hodinový odstup nevadí, no užitie po viac ako 12 hodinách od času obvyklého času užitia môže spôsobiť zníženie účinnosti hormonálnej antikoncepcie. Tehotenstvo sa tak nedá jednoznačne vylúčiť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tabletka po

  , Autor: Majda

  Zdravím. Pred 21 dňami som užila tabletku po. Na 14 den som si robila tehotenský test negatívny robila som si ho aj na 20 tiež negatívny.. Dostala som po 11 dňoch špinenie a následne krvácanie kt. trvalo 3 dní 2 dní potom bolo špinenie.. Toto krvácanie som dostala 4 dní pred očakávanou menštruáciou.. Ale aj tak mam stále bolesti v prsiach a mam aj bolesť v podbrušku bolesť žalúdka.. Je možné že môžem byť tehotná? Ďakujem za odpoveď..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím emergentnej hormonálnej antikoncepcie môže dôjsť k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Spomínané krvácanie, či špinenie sa preto môže vyskytovať. Za predpokladu, že ste užili tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nehoda

  , Autor: Paula124

  Dobrý deň. Potrebujem poradiť. V stredu som mala poslednú tabletku antikoncepcie KarHly od utorka som brala atb - augumentin. Poslednú tabletku atb som mala v sobotu. V pondelok ráno som si omylom zobrala jednu tabletku ešte atb lebo som sa pomýlila. V ten istý deň večer som mala pohlavný styk s tým že priateľ sa spravil do mňa. V pondelok som ešte ráno mala slabé krvácanie. Hneď dnes ráno (utorok) som si zobrala prvú tabletku antikoncepcie Sirmya. Aka je pravdepodobnosť že môžem byť tehotná? Uvažujem že si pôjdem kúpiť do lekárne tabletku po. Keďže sa môže do 72 hodín. Aj keď viem ze by to bola hormonálna facka ale istota je istota.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk počas 7 dňovej pauzy, za daných okolností ste boli chránená. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Ady26

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať s partnerom som mala nechránený pohlavný styk a užila som nudzovu antikoncepciu, mešká mi menštruáciu už 6 dní, môžem byť tehotná? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Menštruačný cyklus však môže byť rozhádzaný. Odsledujte si to.