• Gestagenová antikoncepcia

    , Autor: Barborela

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, že či existuje aj taká čisto gestagenová antikoncepcia, pri ktorej by žena mala aj pravidelný menzes (krvácanie) ako pri kombinovanej? Aby všetkých 28 tabliet nebolo rovnakých, ale boli by tam aj placebo tabletky alebo pauza. Ďakujem

    Dobrý deň, existuje aj čisto gestagénová hormonálna antikoncepcia, krvácanie však pri nej pravidelné pravdepodobne nebude. Tak isto existuje aj kombinovaná hormonálna antikoncepcia v schéme 24+4, kde posledné 4 tabletky sú placebo, ako aj v schéme 21+ 7 dní pauza, kedy dôjde ku krvácaniu z vysadenia. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.