• Výmena

    , Autor: denisakl

    Dobrý deň,
    Mám otázku ohľadom menenia antikoncepcie. Užívala som antikoncepciu Softine cca pol roka ale ani raz som nemala menštruáciu, preto som sa rozhodla ju vymeniť. Moja Gynekologička mi predpísala KarHleight. Táto antikoncepcia mi však vôbec nesadla (len za jeden týždeň jej užívania som pribrala štyri kilá a to viditeľne, vyhádzala som sa a mám veľké výkyvy nálad). Užívam ju týždeň a chcela by som sa vrátiť radšej k Softine. Ale neviem čo je treba spraviť... musím dobrať balenie alebo môžem prejsť hneď? Je potrebné spraviť pauzu medzi užívaním? Nie je škodlivé časté menenie antikoncepcie ( už je tretia počas jedného roku) ?

    Dobrý deň, obidva prípravky patria medzi kombinovanú hormonálnu antikoncepciu. Softine môžete začať užívať prednostne v deň po užití poslednej aktívnej tablety (poslednej tablety obsahujúcej liečivo) alebo po užití poslednej neúčinnej tablety KarHleight. Nemusíte sa obávať, niekedy je nutné, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie, vystriedať niekoľko prípravkov presne pre intoleranciu alebo vedľajšie účinky. Ak Vám však vyhovuje jedna antikoncepcia, nie je nutné ju meniť. O Vašom pláne zmeniť preparát však určite informujte Vášho obvodného gynekológa, ktorého rovnako navštívte v prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí.