• Vynechanie anikoncepčnej náplaste

    Dobrý deň.

    Beriem antikoncepčné náplaste Evra. Stala sa mi taká vec, že v 3 týždni som si zabudla nalepiť poslednú náplasť. Oneskorila som sa o 3 dni. Samozrejme mi začala plná menštruácia. V letáku sa píše, že som si ju mala nalepiť hneď ako som si spomenula, tak sa aj stalo. Chcela by som sa opýtať, keď budem mať o týždeň týždňovú pauzu, či budem mať opäť menštruáciu a kedy by sa mi cyklus mohol vrátiť do poriadku ://

    Ďakujem

    Dobrý deň, ak sa výmena náplasti oneskorila o viac ako dva dni, existuje reálna možnosť otehotnenia. Musíte začať nový štvortýždňový cyklus nalepením novej náplasti hneď, ako si spomeniete. V deň, kedy ste si spomenuli a nalepili novú náplasť si rátajte ako prvý deň, teda máte nový deň výmeny. Najbližších minimálne 7 dní musíte používať aj doplnkovú formu ochrany (kondóm). Pokračujte v pravidelnej a správnej aplikácii antikoncepčných náplastí.