• Seasonique

    , Autor: drobcek-2

    Dobrý den, chcem sa spytat ak beriem tabletky seasonique co su na 3 mesiace v kuse a potom tyzden biele tabletky na dostavenie menstruacie, mozem teraz ked som začala brát 3 mesiac ( 3 tabletku z 28) zobrat biele tabletky aby som dostala menstruaciu Teraz a potom pokračovat novým balením ako predtym? Dakujem

    Dobrý deň, predpokladám, že chcete zmeniť termín menštruácie. Ak teraz prestanete užívať ružové tabletky a nasadíte si biele tabletky na dostavenie menštruácie, nemusíte byť pred tehotenstvom účinne chránená. Počas nasledujúcich 7 dní používajte doplnkové antikoncepčné opatrenia, napr. bariérovú metódu antikoncepcie, akou je prezervatív. Potom môžete začať nový cyklus s ružovými tabletkami. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.