• HAK a hnačka

    Dobry den chcela by som sa opytat ci ma jednorazova (nie jedno- dnova) hnacka (nevolnost z jedla) vplyv na ucinok antikoncepcie.
    DAkujem za skoru odpoved.

    Dobrý deň,
    závisí od toho po akej dobe od užitia antikoncepcie sa hnačka objavila. Ak je to viac ako 4 hodiny je to bezpečné, pretože tabletka sa stihla vstrebať. Ak sa hnačka objavila do 4 hodín od užitia antikoncepcie, jej účinok môže byť znížený, a je nutné použiť aj inú formu antikoncepcie - kondóm.