• Hak a hnacka doplnujuca otazka

    Dobry den, mam doplnujucu otazku. Ohladom hnacky a hak ste mi napisali, ze pokial nedoslo k hnacke som plne chranena. Mna rano 5.30 bolelo brucho ako pred hnackou ale nemala som vodnatu stolicu avsak stolicu som mala, na toaletu som ist musela. Hned som si dala aj imodium rano. Potom o 8.30 som si dala hak. V priebehu dna uz stolica nebola, len bolest brucha obcas. Ak ma prehnalo (respektive bolelo brucho a mala som stolicu) pred hak 3 hodiny mala by som byt chranena, ale ak som si dala aj imodium 3 hodiny pred hak nemohlo to sposobit zeby sa mi hak nevstrebala? Teraz uz ma neboli ani brucho. PS: dnes som si dala prvu placebo tabletku Daylette. Dakujem

    Dobrý deň, za týchto okolností je účinok hormonálnej antikoncepcie zachovaný. Placebo tabletka neobsahuje žiadne hormóny, takže aj keby došlo k hnačke, nie je potrebné to riešiť. Podstatná by bola hnačka do 3 - 4 hodín od užitia aktívnej tabletky hormonálnej antikoncepcie.