Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Točenie hlavy v spanku

    , Autor: Jack L.J.

    Dobry den,

    Som v 19t tehotenstva. Zacala som mat take divne stavy pocas toho ako spim. Točí sa mi totiz hlava. Vzdy iba v Lahu a väčšinou, ked zmením polohu, teda, ked sa otočím na ľavý alebo pravý bok.

    Najhoršie je to ale, ked sa zobudím, ako teraz a ležím na chrbte a iba hlavu otočím do prava, ci do lava. Strašne sa mi začne točiť a po sekundách to prestane.

    Pred tehu som cvičila kazdy den jogu, teraz si netrúfam, skúšala som a nedopadlo to dobre.

    Tiez som čítala, Zeby som nemala ležať počas tehu na pravom boku kvoli nejakej žile, a prave, ze ja väčšinou spim na pravom boku.

    Chrbát ma inak neboli, ani krčná chrbtica. A možno trosku kríže sem tam.

    Mohlo by to byt aj spánkom? Alebo skor chrbticou? Mam zacat radsej cvičiť?

    Dakujem za radu

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Určite to konzultujte so svojim gynekológom, aby Vás poslal na vyšetrenia. Môže ísť o problém tzv. vestibulárneho aparátu vo vnútornom uchu - ide o systém rovnováhy - tam odporúčam vyšetrenie na ORL. Alebo to môže byť aj z chrbtice. Každopádne sa obráťte na svojho gynekológa. Ak Vám cvičenie zhoršuje točenie hlavy tak radšej navštívte fyzioterapeuta, aby Vám poradil aké cviky by ste mohli cvičiť.