Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Ortopedicke koberceky

    , Autor: Dianka_83

    Dobry den,
    moja otazka sa tyka ortopedickych kobercekov resp. puzzle. Mam 21 mesacneho syna, ktory chodi od roka. Nezda sa mi, ze by mal nejaky problem s nozkami. Doma chodi v ponozkach, vonku v topankach bez vyvisenej klenby s ohybnou prednou castou ale pevnou pätou. Kedze doma mame podlahy, rovny povrch, rozmyslala som nad ortopedickymi puzzle. Vsade je vsak uvedene konzultovat s ortopedom. Moze chodenie aj po takom povrchu (rozna tvrdost, tvar, vycnelky...) nejako ublizit? Je vhodne to pouzivat (len mala plocha v detskej izbe, po ktorej sa sem tam prejde)? Ak ano, je nejaka preferencia ak nie je problem? Napr. len mäkke alebo naopak tvrde povrchy a pod.
    Dakujem za odpoved

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Pokiaľ je Váš syn zdravý a nemá ortopedický problém s nožičkami tak takéto koberčeky sú určite veľmi vhodné. Kľudne mu to môžete dať do detskej izby. Či sú povrchy mäkké alebo tvrdé. Ideálne oboje, aby striedal rôzne povrchy v rámci stimulácie chodidla. Na bosé detské chodidlá je najhoršie skákať na tvrdé rovné povrchy.