Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Skolioza alebo vybočenie chrbtice

    , Autor: Naťus

    Dobrý deň.

    Máme 4-mesačného synčeka, a dnes sme si všimli, že keď leží na chrbatiku,tak ma akoby chrbatik na jednej strane viac vybočený,vypuklý. Keď leží na brušku tak tam to tak nie je vidieť. Myslím si, že to je asi z kresielka v ktorom býva, nebýva tam zase dlho ale keď tam je, tak sa všelijako vykrúca,pričom ho aj popravujeme ale samozrejme si urobí po svojom. Teraz keď vie byť na brušku tak do kresielka ho moc nedávame,a keď už, tak len po napapani sa, pretože keď ho dáme na podložku tak dlho sa nevydrží hrať na chrbatiku,potom sa pretočí na bruško,a zvykne potom grckať. Takže na nejakú pol hodinku ho dávame do kresielka ak sa teda s nim inak nehráme. Môže to byť nábeh na skoliozu? Dá sa to nejakými cvikmi napraviť?

    Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Áno, existujú na to cviky. Nájdite vo svojom okolí fyzioterapeuta, ktorý sa venuje bábätkám. Ten dôkladne vyšetrí Vášho synčeka a na základe toho Vám ukáže čo s ním môžete cvičiť. Akákoľvek takáto nesymetria sa môže časom zafixovať a na ňu sa potom nabaľujú ďalšie a po rokoch môže vzniknút skolióza, ktorá sa už potom nedá opraviť. V tomto veku s tým viete krásne pracovať a vie sa to upraviť relatívne rýchlo.

    Prajem pekný deň