Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Záklon hlavy

    , Autor: Iva688960

    Dobrý deň
    Moj trojtýždňový syn strašne zaklaňa hlavičku
    Hlavne keď sa hnevá to sa prehne úplne celý
    Hlavičku však zaklaňa stále až je ťažké ho udržať
    Aj sa viac obzerá okolo seba
    Na chrbatiku pekne zodvihne hlavičku aj sa otočí zo strany na stranu
    Je však normálne že tak často zaklaňa hlavu? V perinke tiež zvykne hlavičku zodvihnúť z podložky aj smerom dopredu
    Nie je hypertonicky?
    Vopred dakujem za odpoved

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Častý záklon hlavičky nie je úplne v poriadku. Pravdepodobne má hypertonické chrbtové a šijové svalstvo. 3-týždňové bábätko by tiež nemalo samé zdvihnúť hlavičku od podložky v ľahu na chrbte. Čo sa týka otáčania, neviem, či máte na mysli otáčanie hlavičky alebo celého trupu. Lebo otáčanie celého tela nastáva až okolo 4,5 mesiaca. Odporúčam navštíviť čím skôr fyzioterapeuta alebo rehabilitačného lekára, ktorý sa zaoberá detským vývojom a venuje sa Vojtovej metóde. Dokáže vyšetriť či vývoj Vášho synčeka prebieha v poriadku alebo nie. Ak neprebieha správne, v takomto skorom období, keď má len par týždňov, sa dá veľa cvičením upraviť.

    Držím palce a prajem pekný deň