Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Prekrižene nohy

    , Autor: emila.09

    Dobrý deň, moj maly 5 mesiacov ma skoro stále ked lezi na chrbatiku prekrizene nohy v členkoch, niekde som čítala ze to môže signalizovať problém, zatial si ich ani veľmi nechytá, sem tam ich dvihne k brusku, ma diastazu a pravidelne cvičíme mohlo by to byť preto, že ma slabé brusko?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Váš synček by mal mať v kľudovej polohe na chrbátiku nožičky voľne ohnuté v kolienkach a zdvihnuté nad podložkou. Postupne si začína chytať v 5 mesiacoch kolienka. Ak ich má často prepnuté a prekrižuje nožičky určite navštívte fyzioterapeuta, ktorý cvičí Vojtovu metódu. Píšete, že pravidelne cvičíte, ale nepíšete čo konkrétne. Niektoré cviky nemusia byť pre neho vhodné, ba naopak, môžu mu zvyšovať svalové napätie a stav zhoršovať. Čím skôr navštívite odborníka tým lepšie.

    Pekný deň