Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • bolesť priehlbku

    , Autor: simona12346

    Dobrý deň, 2 deň ma trápi bolesť priehlbku. Keď chcem vystrie prsty dohora bolí to. Nepametám sa žeby mi niečo padlo na nohu alebo niečo podobné. Čo by ste mi odporučili?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.
    Pri zdvihnutí prstov nahor sa naťahujú svaly, ktoré sa nachádzajú na ploske chodidla. Môžu byť preťažené a skrátené nadmernou záťažou. Môže to byť však aj v dôsledku prepadávania pozdĺžnej klenby chodidla (tzv.plochá noha). V oboch prípadoch sa odporúča uvoľňovanie - vezmite si menší valček (prípadne plechovku alebo lak na vlasy), sadnite si a položte valček pod chodidlo. Rolujte chodidlo po valčeku a tým si budete "masírovať" svaly chodidla. Takéto rolovanie je vhodné aj na lýtko, pretože hlboké lýtkové svaly vedú až k spodnej časti chodidla. Neskôr môžete doplniť aj klasický strečing lýtka. Ak budú bolesti pretrvávať odporúčam vyšetrenie chodidiel. Pekný deň