Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • S-ALP KOSTNY

    , Autor: Dejvi

    Dobry den prajem,

    V ramci prevencie som si sukromne dal spravit odber par zakladnych parametrov z krvi.

    Vysla mi nizsia hodnota markeru S-ALP KOSTNY na urovni 0,41
    norma je 0,46 - 1.5.
    Minuly rok maj 2021 bola na urovni 0,46.

    Vseobecne mam bolesti klbov, operovane rameno, utrhnuty kus chrupavky a utrhnutu bicepsovu slachu, vyrazne haluxy, prasknutu poslednu platnicku, degenerovane 2 stavce v krcnej chrbtici ako aj v hrudnej..mam diagnostikovanu hypermobilitu, ktora degeneraciam neprospevia.

    Co moze predikovat vysledok tohto markeru prosim a je nutne to konzultovat s lekarom co najskor? Mam 38r, u reumatologa ma caka vysetrenie az v maji

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Bohužiaľ, toto je mimo môjho odboru fyzioterapie. Výsledky takýchto vyšetrení musíte riešiť buď so svojim obvodným lekárom alebo ortopédom.