Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Sedenie

    , Autor: ika057

    Dobry den,moj syn mal pred par dnami 9M. Pretaca sa do kazdej strany, pivotuje, plazi sa, da sa na styri a "pohupava" sa, avsak este nesedi, ani ked ho ja posadim. Je potrebne to uz riesit, alebo ma este cas?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    V rámci vývoja by mal byť v 8 mesiacoch tzv. šikmý sed - z ľahu na boku sa cez jeden lakeť zdvihne do šikmého sedu - čiže je stále opreté o jeden lakeť alebo dlaň. Následne v období 8-10 mesiacov nastáva tzv. voľný sed. Určite ho však nedávajte do sedu vy, bez toho aby si sadol sám. Keď preskočíte jeho prirodzený vývoj tak mu viac uškodíte ako pomôžete. Ak máte pochybnosti o vývoji tak navštívte fyzioterapeuta, ktorý sa venuje bábätkám a vyšetrí vášho synčeka či je vývojovo všetko v poriadku.

    Pekný deň