Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Natrhnuté šľachy

    Dobrý deň,

    zaujímal by ma Váš názor, už pred 11-timi rokmi som si roztrhla šlachy na pravom členku. Mala som mesiac sádru a absolvovala rehabilitáciu. No odvety mám bolesti členka a päty. Bolo mi povedané, že sa už takéto zranenie neoperuje. Po tomto zranení som prestala aktívne športovať, už len rekreačne beh. Po piatoch rokoch sa však bolesti zhoršili a ošetrujúci lekár mi predpísal ortézu a odporúčil odpočinok. Bolesti ustúpili no minulého roku sa vrátili späť, nedokázala som sa už na nohu ani postaviť. Po návšteve lekára a absolvovaní vyšetrní sme zistili že mám ostrohu ktorá mi tlačí na šľachu a zúženú klbovu štrbinu. Pichol mi obstrek a jeho názor je, že ak sa bolesť zopakuje je nevyhnutná operácia. Prestala som úplne cviciť a venujem sa joge no napriek tomu mi veľmi chýba beh a však zakaždým ked sa o beh pokúsim cítim, že šlachy sú už skrátené a boľavé. Preto by som Vás chcela požiadať o Váš názor, prípadne odporúčanie.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Na ostrohu určite odporúčam aplikáciu rázovej vlny. Prístroj mení vzduchovú vlnu na zvukovú a aplikuje sa najčastejšie na úponové miesta a kostné výrastky.