Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Driekovy stavec 3

    , Autor: Ifxyz

    Zdravím. V 39.tt ma akoby seklo v chrbte, rodila som prirodzene s epi. Po pôrode mi zistili frakturu stavca L2. Odvtedy ma "seka" hovikedy. Teraz po 5 tyždnoch ležania mám stále veľké bolesti, som na liekoch, neviem sa moc ani o seba postarať, nie to ešte o novorodenca.... Neviem ako ďalej, mám ešte ležať, chce to len čas? Alebo sa začať hybať? Treba ísť cez bolesť? Teraz mi po kontrole ortoped tvrdi že tam zlomeninu nevidi. Môže byť tá bolesť z niečoho ineho?
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    To, že máte veľké bolesti chápem. Telo si už "len" po pôrode prechádza obrovskými zmenami, ktoré sú pre telo náročné. A keď sa k tomu pridala ešte zlomenina musí to byť pre telo extrémne náročné to zvládnuť. A k tomu starostlivosť o dieťatko. Určite bude nutná pomoc fyzioterapeuta. Aj keď viem, že popri bábätku si nájsť čas ešte na fyzioterapiu je ťažké. Určite to však neprejde samé ležaním. Fyzioterapeut si Vás vyšetrí a podľa toho Vám povie čo s tým. Nepúšťajte sa do toho sama bez odbornej pomoci.

    Prajem rýchle zotavenie, aby ste si v zdraví mohli užívať Vaše bábätko. Držte sa.