Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Význam

    , Autor: Helča21

    Dobrý deň ,chcela by som vysvetliť význam z rg znížená hypoplasticka štrbina C2/3 a spondyloza C a viacurovnove osteochodrozy s napriamenim krčný´ej chrbtice,mám vybraté injekcie a bolesť pretrváva,aký bude postup liečby ?dakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Rontgenový popis by Vám mal vysvetliť lekár. Spondylóza a osteochondróza sú degeneratívne zmeny na stavcoch a platničkách, ktoré prirodzene s postupujúcim vekom vznikajú ako opotrebovanie chrbtice. Nepíšete koľko máte rokov a aké konkrétne máte bolesti (či je bolesť len v oblasti krku alebo vyžaruje napr.do hornej končatiny alebo hlavy atď). Totiž nie všetky zmeny, ktoré vidieť na rontgene znamenajú automaticky bolesti. Preto aj postup liečby nezávisí len od rtg nálezu ale predovšetkým od konkrétnych problémov. Napriamená krčná chrbtica znamená, že tam nemáte typické zakrivenie - tzv.lordózu. Všeobecne pri problémoch s chrbticou by sa malo začať s neinvazívnymi postupmi. Ideálne je začať u fyzioterapeuta. Častokrát sú bolesti zo zlých pohybových návykov, z kĺbnych blokád a svalovej nerovnováhy, ktoré sa dajú upraviť cvičením a ošetrením u fyzioterapeuta.

    Držím palce. Pekný deň