Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Napriamena lordoza a osteochondroza

    , Autor: Martina_Peckova_1104094444

    Dobrý deň, vedeli ste mi poradiť o aký nález ide? Diagnostikovali mi na rontgene napriamenu krcnu lordozu , zúžený medzistavcovy priestor c6-,C7 a osteochondrozu DI c6-c7.
    Treba ísť na mr? Alebo neurológovi? Cvičit? Vyhľadať pomôcť fyzio alebo ísť na rehabilitáciu? Mám migrenozne bolesti hlavy, chrbtice, problémy s dýchaním a trpnutim končatín
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Je dôležité, aby Vás niekto komplexne vyšetril. Váš obvodný lekár by mal riadiť postup. Neviem ako dlho máte tieto potiaže, či začali postupne, či začali po nejakej záťaži alebo aký typ zamestnania máte. Rontgen je doplnkové vyšetrenie. Ideálne by bolo ísť na rehabilitáciu alebo k fyzioterapeutovi. Vyšetria komplexne Váš pohybový aparát a indikujú liečbu - napr. cvičenie alebo fyzikálnu terapiu. Tam vedia posúdiť či sú potrebné nejaké ďalšie vyšetrenia - ako je CT alebo MRI alebo neurologické vyšetrenie.

    Držím palce. Pekný deň