Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • nočný des

    dobrý den,
    nás sedem mesačný syn mal o desiatej v noci nevysvetliteěný nočný des, akoby nebol prebudený strašne vrieskal, nedal sa utíšit a príliš sa prepínal. absolútne na nič nereagoval a kričal až sa triasol, trvalo to asi pol hodinu potom zaspal az do ráno velmi sme sa zlakli, můze sa mu niečo snívat alebo je to niake náhle zlaknutie, pripadalo mi to akobyx mal nočnú moru. vdaka velmi za odpoved

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Áno, podľa vášho popisu sa jednalo zrejme o niečo také. Vyskytuje sa to u detí rôzneho veku, u niektorých len občas, u niekoho je to častejšie, napr. v určitom období atď.
    Ak má váš syn aj iné obtiaže, je vhodné sa poradiť s vaším detským lekárom/lekárkou. Ak je inak bez ťažkostí, no situácia by sa výraznejšie zhoršovala alebo by sa pridali iné ťažkosti, tiež je vhodné osloviť lekára či detského psychológa.