Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • plac pocas denneho spanku

    Dobry den,mam 5 mesacneho syna a asi mesiac mame problem s dennym spankom,presnejsie s poobednym.Ukladam ho spinkat okolo 13:00 hod, zacal sa vsak pravidelne po polhodine budit,vacsinou mu podam vypadnuty cumlik a zaspi znovu,no potom sa zobudi aj 3-4 x s velkym placom,teda nemozem povedat,ze sa zobudi,skor v spanku silno place,co to moze byt?Doteraz spinkal aj 3 hodiny kludnym nerusenym spankom a teraz sa to opakuje kazdy den.Inak je to velmi dobre dietatko,v noci spinka,budi sa az nadranom na kojenie,prospieva dobre,je plne dojceny.Dakujem za radu!

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Môže to byť spôsobené trávením, ak už dostáva na obed nejaké príkrmy, tie mu môžu trochu v brušku šarapatiť. Ak by to bolo tým, skúste zmeniť stravu, prípadne vynechať alebo sa poraďte s vašou detskou lekárkou.
    Niekedy to ale môžu byť aj zuby, ktoré buď už rastú alebo sa pripravujú rásť a to u niektorých detí spôsobuje citeľné bolesti.