Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • spanok 9mes. dietata

    Dobry den pani doktorka.Mam problems mojou dcerou. Podla vsetkych naokolo velmi malo cez den spi. Vstava rano medzi 5-6h, potom ide spat od 10tej do 12tej a potom uz vobec nezaspi, ide spat az vecer okolo 19tej. Prespi celu noc od 19tej az do rana. Ziadnym sposobom ju neviem donutit k spanku. Dam ju do postielky, tam spusti neskutocny narek, zacne sa kruti na brusko, naspat, mrvit sa, nepomoze ani ked ju drzim. Staci jej cez den len tolko malo spanku, teda tie cca 2h doobeda a poobede bez spanku? Dakuejm

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Zrejme jej to stačí. Rozdiely v potrebe spánku môžu byť už u takýchto malých detí pomerne veľké. Ak dobre prospieva, niet čo riešiť.