Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • moja 22mesacna dcerka nespi.

    prajem pekny den.mam 22mesacnu dcerku a od narodenia poriadne v noci nespi.byva aj 10krat za noc hore.pije este aj obcas mliecko.zijeme v anglicku a bola som u doktora ci to je normalne a oni nato ze hej.mne sa to nejako nezda.v seci v okoli co maju deti tak normalne spia cele noci,len moja dcerka nie.dodrzizvam v setko co sa tyka rezimu,papania atd.este som sa od jej narodenia poriadne nevyspala,tak som s toho uz zufala.prosim poradte mi.ci existuju nejake cajiky alebo hoci co co by jej pomohlo aby sa aj ona vyspala.dakujem za radu.pekny den.jana

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Otázka je, či je ona vyspatá alebo nie. Ak je vyspatá, nepotrebuje nič. A keďže píšete, že ste nevyspatá vy, mali by ste skôr hľadať spôsob, ako by ste sa vyspali vy a aspoň čiastočne dohnali ten spánkový deficit, ktorý ste nadobudli za tie dva roky. Požiadajte otca dieťaťa, dohodnite si "služby". Nedá sa totiž donekonečna mať 24-hodinové služby sama, bez ujmy na zdraví, či už telesnom alebo duševnom.